Metal Stand

Metal stand, günümüzde oldukça yaygın kullanım alanına sahip olan bir stand çeşididir. Bu stant tipinde malzemelerin tamamı ya da büyük çoğunluğu metaldir. Özellikle dekorasyon ve yapı mağazalarında sıklıkla karşımıza çıkar. Metal teşhir standı, metal ürün standı, metal stand, metal tanıtım standı gibi isimlere sahiptir. Ürün teşhirinde ve satışların arttırılmasında özellikle tercih sebebidir. Metal, materyal olarak sert ve sağlamdır. Ancak buna karşın hedef forma rahatlıkla uyum sağlayabilir. Metal malzemeyi doğru çalışmalarla istediğiniz kalıba sokmanız mümkündür. Ayıca neredeyse hemen her sektörle olan uyumu sayesinde oldukça kullanışlıdır.

Metal Stand Nerelerde Kullanılır?

Ürün teşhir standları hemen her sektörde kendine yer bulmuş reklam araçlarıdır. En geniş çaplı tanıtım ve reklam araçları arasındadır. Teşhir standlarının üretimi açısından geniş bir yelpazede yer aldığını söylemek mümkündür. Plastik, metal, ahşap, pleksi, karton ve benzeri gibi birçok malzeme görmekteyiz. Metal malzeme de stand sektörü söz konusu olduğunda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Sert ve dayanıklı bir malzeme olması ve dolayısıyla uzun ömürlü kullanım avantajı sağlaması bu malzemeyi ön plana çıkarmaktadır.

Metal stantlar, günlük hayatımızda da farklı alanlarda karşımıza çıkar. Kullanım alanlarının değişmesiyle tasarımları da değişir. Ancak temel olarak kullanım alanlarından bahsetmek gerekirse:

 • Market
 • Kırtasiye
 • Bakkal
 • Alışveriş merkezi
 • Benzin istasyonları
 • Restoran ve kafeler
 • Yapı ve dekorasyon mağazaları
 • Tesisler

Ürün teşhir standları arasında büyük bir öneme sahiptir. Ve farklı işlemlerden geçerek uygun hale gelir.

Metal Standların Genel Özellikleri

 • Kullanım Ömrü Uzundur

Metal, yapısı gereği sert ve dayanıklıdır. Ancak buna karşın rahat şekil alma özelliği de vardır. Metal malzemeler uzun ömürlü kullanımlar için pek çok farklı sektörde de yaygın kullanımdadır. Otomotiv sektörü gibi sağlam materyale ihtiyaç duyan alanlarda sıklıkla görürüz. Metal malzemenin ağırlıklı olduğu standlar uzun ömürlü kullanım avantajı sunar. Ayrıca büyük ağırlıkları taşıma özelliği sayesinde de pek çok alanda kurtarıcıdır. Bu özellikleri sayesinde tam bir fiyat- performans ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Metal standlar ekonomik ve az maliyetlidir.

 • Her Alana Uyum Sağlar

Metal ürün teşhir standları, birçok alanda kullanıma uygundur. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda görebiliriz. Bu sayede kullanım açısından büyük kolaylık sağlar.

 • Dayanıklıdır

Malzemenin yapısından kaynaklı oldukça dayanıklıdır. Kg cinsinden yüksek ağırlıkları rahatlıkla teşhir eder. Diğer standların ve diğer malzemelerin aksine alternatifi yoktur. Ve sergi alanında oldukça kurtarıcı bir işlevi vardır. Fonksiyoneldir. Genellikle birçok standın hammaddesi olarak ortaya çıkar. Ancak buna karşın sıklıkla görmekteyiz.

 • Kurulum ve Nakliye İşlemleri Kolaydır

Metal stand, az sayıda parçaya sahip sistemlerle hemen kurulur. Demonte işlemi de oldukça basit ve pratiktir. Portatif olması sayesinde nakliyatında zorluk yaratmaz. Boyut ve şekline göre değişiklik gösterse de diğer standlarda olduğu gibi kolay kullanım imkanı sunar. Efordan ve zamandan tasarrufu sağlar.

 • Tasarımı Değişime Uygundur

Metal, sıklıkla gri renk olarak gördüğümüz bir malzemedir. Ancak yüzeyleri boyama ve kaplama için uygundur. Baskıyı kabul eden bir yüzeyi olmamasına karşın üzerinde istediğiniz görselleri farklı tekniklerle uygulayabilirsiniz.

 • Proje Bazlı Üretime Uygundur

Metal stand, hedef sayıya göre üretime uygundur. Özel üretim, kiralama ve satın alma gibi seçenekleri mevcuttur. Hedeflediğiniz görsele uygun metal stand bulabileceğiniz alanların sayısı da oldukça fazladır.

 • Dizaynı Kolaydır

Metalin ne kadar sert ve dayanıklı bir malzeme olduğundan bahsettik. Tüm bunlarla beraber anı zamanda şekil vermeye uygun bir materyaldir. Dilediğiniz forma rahatlıkla ayak uydurabilir. Bu sebeple, hedeflediğiniz görünüme sahip stand elde etmek istediğinizde metal malzeme iyi bir seçenektir.

Ayrıca Kontrol Edin

urun-standi-nedir

Ürün Standı Nedir?

Tanıtım standı, ürün teşhir standı gibi isimlerle anılan ürün standı, pek çok farklı amaç için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir