Ahşap Stand

Ahşap stand, çok çeşitliliğe sahip olan bir stand türüdür. Ahşap kongre standı, ahşap fuar standı, ahşap ürün teşhir standı gibi birden fazla çeşide sahiptir. Ahşap; yapısı gereği sağlam ve dayanıklı bir malzemedir. Ürün teşhir standları arasında en çok rağbet gören malzemedir. Ahşap malzeme; istek, beklenti ve hedefler doğrultusunda en ideal hammaddeler arasında yer alır.

Ürün tanıtım standları, herhangi bir sektöre bağlı ürünün tanıtım ve reklamını yapmak için sıklıkla karşımıza çıkar. Farklı malzemelerin kullanımı ya da tek bir malzemenin kullanımı ile görebiliriz. Özellikle son yıllarda çok sayıda firma ve marka sıklıkla ürün teşhir standı kullanımını tercih etmektedir. Çeşitlilik bakımından oldukça zengin olan ürün teşhir standları arasında en sık ahşap ve plastik standlar ile karşılaşırız. Ahşap stand modelleri, ürün stantları arasında en çok ilgi gören ve beklentiyi karşılayan modeldir. Plastik malzeme dışında hiçbir materyal, ahşap malzeme kadar yoğun bir ilgi görmez.

Ahşap malzemenin bu denli yoğun bir ilgiye sahip olmasının başlıca sebepleri vardır. Bunlardan ilki; yapısındaki esnek form ve istenen görünüme kavuşturma özgürlüğüdür. Ahşaplar, malzeme ve yapı gereği birçok kritik noktada önemli avantajlar sağlar. Sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip olmaları stand kullanıcısı için büyük bir artı puan katar. Bunun sebebi ise; stand sahibinin uzun yıllar boyunca kullanım sağlayabiliyor olmasıdır. Fiyat ve performans açısından değerlendirme yapmak gerekirse tam olarak bütün dengeyi koruduğunu söyleyebiliriz. Ahşap stantlar, hemen her alan ile uyumlu olması sayesinde de avantajlıdır. Birçok sektöre anında adapte olarak tasarımsal endişeleri ortadan kaldırır. Stand sektörünün joker elemanı demek yanlış bir tanım olmaz.

Ahşap, geri dönüşümü olan bir malzemedir. Bu sebeple çevre dostudur. Uzun ömürlü, çevre dostu ve sağlam olması özellikleri ile bu konulara özen gösteren firmaların da ayrıca ilk tercihidir.

İsteğe göre monteli ya da demonte olarak gönderimi mevcuttur. Bu konuda stant sahibinin standa yönelik talepleri üzerine bir işlem gerçekleşir. Kolay kurulum avantajı sayesinde efordan ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Ahşap malzeme, seri üretime uygundur. Güvenilir ve süreğen üretime uygun bir malzemedir. Büyük firma ve markalar için en uygun malzeme olma özelliği taşır.

Ahşap Stand Malzemeleri

Ahşap malzeme, gündelik hayatta en çok karşılaştığımız malzemedir. Birçok ürün teşhir standının ahşap malzemeden üretildiğini görmek mümkündür. Özellikle fuar standı tasarımlarında neredeyse tüm malzemeler ahşaptandır. Seminer, toplantı, organizasyon gibi etkinliklerde beklentiyi tam anlamı ile karşılar.

Ahşap malzeme kullanımlı standları iki ana gruba ayırırız. Birincisi, suntalam malzemeden üretilen ürün teşhir standlarıdır. Bunlar sıklıkla melamin kaplı olan ürünlerdir. İkincisi ise, ham suntadan yapılan ve ardından boyanan ürünlerdir. Her iki ahşap stand türü de sağlam ve şık tasarımların vazgeçilmez parçalarıdır. Organizasyonlara ve firmalara bağlı olarak tasarım gerçekleşir, bunun ardından talebe göre bir dizayn söz konusudur. Malzemelerde ise kapsama ve fonksiyonelliğe göre bir seçim söz konusudur. Ahşap standlar, proje ve grafik çalışmaları ile hayata geçer. Hemen hemen tüm boyutlara uyarlama yapmak mümkündür. Ardından imalat ve kurulum projeleri gelir. Ürünün sergi alanına ulaşması ile proje bitmiş olur.

Suntalam Malzeme

Suntalam malzemenin tüm yüzeylerinde kaplama vardır. Kaplama türünde seçenekler mevcuttur. (düz ve desenli gibi) Lake görünümünde melamin ile kaplı olan suntalam, stant yüzeyinde oluşacak sorunların önüne geçme özelliği taşır. Buna ek olarak melamin, elektrik işçiliği söz konusu olduğunda daha güvenli bir kullanım sunmaktadır.

Aynı zamanda kaliteli ve modern görünümü sayesinde alıştığımız şıklığı farklı bir biçimde karşımıza çıkarır. Tasarımlardaki değişikliklere uygundur. Bükümlü bölümleri ve piramit bölümleri gibi özellikleri sayesinde oldukça dikkat çekicidir. Suntalam ürün teşhir standı, hızlı kurulum ve kolay montaj imkanı sunar. Görünümü temiz ve

Ham Sunta Malzeme

Ham sunta, renksiz ve desensiz olmasıyla dikkat çeker. Ancak isteğe göre talepleri karşılamaya uygundur. Yüzeyi boyamaya elverişli olduğundan kaynaklı kreatif tarzlara daha uygundur. Bu sebeple, markalara özgün tasarımlar yapmayı daha kolay hale getirir. Üstelik ham sunta malzemelerde alçı kullanımı olur. Bu da, stand üzerinde mimari nitelikte tasarım yapmayı kolaylaştırır. Kabartma desenler, duvar süsleri, alçıpan niteliğinde alçılarla motif, desen, arma gibi uygulamalar gerçekleşir.

Ayrıca Kontrol Edin

urun-standi-nedir

Ürün Standı Nedir?

Tanıtım standı, ürün teşhir standı gibi isimlerle anılan ürün standı, pek çok farklı amaç için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir